Porady dotyczące autostopu

Będziesz podróżował sam i nie masz ze sobą żadnego przyjaciela. A jeśli jesteś autostopowiczem to jest szansa, że będziesz miał dużo ruchu. Będziesz w samotnej sytuacji, gdy jesteś na drodze.

Ale nie martw się, jeśli jesteś idealnym autostopowiczem i jesteś gotowy na wszystkie sytuacje. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby być udanym autostopowiczem i uzyskać doskonałe doświadczenie autostopowe.

Nie podróżuj autostopem w nocy

Jest to powszechny problem, z którym boryka się wielu autostopowiczów, że dostają podwózkę od osoby w nocy. Nie rób tego, ponieważ istnieje możliwość, że osoba ta da ci przejażdżkę, ponieważ chce sprawdzić, czy jesteś prawdziwym autostopowiczem, czy nie.

Nie przyjmuj podwózki od nieznajomego

Jesteś na środku autostrady i szukasz podwózki. Ktoś cię zatrzymuje i prosi, żebyś wsiadł do jego samochodu. Nie korzystaj z okazji. Zawsze pytaj o podwózkę osobę, która ma pojazd i jest w pobliżu.

Bądź cierpliwy

Dostaniesz podwózkę, jeśli będziesz wystarczająco cierpliwy. Nie możesz oczekiwać, że osoba zatrzyma swój samochód i pozwoli ci wsiąść, jeśli po prostu stoisz na drodze. Musisz czekać przez długi czas, aby uzyskać podwózkę.

Nie podchodź do samochodu

Wiele razy zobaczysz osobę, która czeka na podwózkę. Trzyma on znak z napisem “Autostopowicz”. Nie możesz do niego podejść, ponieważ nie jest to bezpieczne. Może próbować Cię okraść i możesz mieć złe doświadczenia.

Wnioski:

Stosując się do tych wskazówek, staniesz się doskonałym autostopowiczem i dostaniesz podwózkę, kiedy tylko będziesz chciał. Więc, zastosuj się do tych wskazówek i bądź bezpieczny na drodze.