10 wspaniałych miejsc do odwiedzenia w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania to kraina historii i kultury. Ludzie, którzy mieszkają w tym kraju wiedzą, że jego historia sięga tysięcy lat wstecz. W Wielkiej Brytanii jest tak wiele niesamowitych miejsc, które pomogą Ci poznać jej bogatą kulturę i dziedzictwo.

Oto 10 wspaniałych miejsc do odwiedzenia w Wielkiej Brytanii, które pozwolą Ci odkryć ten niesamowity kraj.

Stonehenge

Jest to najbardziej znany zabytek z epoki kamiennej. Został zbudowany, aby upamiętnić Boga Słońca, a także do oddawania czci innym bogom. Miejsce to znajduje się w Wiltshire w Anglii.

Tower of London

Tower of London to zamek znajdujący się w samym sercu Londynu. Jest również znany jako “najbardziej nawiedzony budynek na świecie”. W wieży znajdują się klejnoty koronne, które są przechowywane w sejfie.

Zamek w Edynburgu

Zamek w Edynburgu jest również nazywany “Tronem Szkocji”. Miejsce to istnieje od 800 lat i jest symbolem szkockiej niepodległości.

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham jest oficjalną rezydencją królowej Elżbiety II, a także rodziny królewskiej. Pałac Buckingham znajduje się w Londynie, który jest stolicą Anglii.

York Minster

York Minster jest największą gotycką katedrą w Europie Północnej. Znajduje się ona w mieście York. Jest to również drugi co do wielkości kościół w Wielkiej Brytanii.

Opactwo w Bath

Bath Abbey to klasztor benedyktyński, który znajduje się w Bath, Somerset. Jest on również znany jako “największy na świecie średniowieczny budynek z kamienia”.

Katedra św. Pawła

Katedra św. Pawła znajduje się w mieście Londyn. Jest czwartą najpopularniejszą atrakcją turystyczną na świecie.

Stonehenge

Stonehenge jest jedną z najbardziej znanych atrakcji w Wielkiej Brytanii, co jest również powodem, dla którego jest uważany za Światowe Dziedzictwo.

Wnioski:

Jest jeszcze tyle wspaniałych miejsc w Wielkiej Brytanii, ale te są najczęściej odwiedzane przez turystów. Tak więc, jeśli jesteś turystą, to te miejsca będą dla Ciebie doskonałymi miejscami docelowymi.