10 wyjątkowych miejsc do odwiedzenia we Włoszech

Włochy to kraj cudów i marzenie każdego turysty, który chce spędzić wakacje z nowymi doświadczeniami. We Włoszech jest wiele rzeczy do odkrycia, zwłaszcza miasta, które są pełne historii i kultury. Tutaj zestawiliśmy listę 10 miejsc, które warto odwiedzić we Włoszech.

Najpopularniejsze miasta Włoch

Rzym – stolica Włoch i drugie co do wielkości miasto Europy. Rzym jest w centrum uwagi od czasów starożytnych, jako stolica Imperium Rzymskiego. Rzym jest najpopularniejszym miastem Włoch i jest dobrze znany ze swoich zabytków, sztuki, mody, życia nocnego, kuchni i rozrywki.

Florencja – dom słynnych artystów i pisarzy, takich jak Leonardo Da Vinci i Michał Anioł, Florencja jest najbardziej atrakcyjnym miastem Włoch. Miasto to słynie również z kościołów i muzeów.

Wenecja – to piękne miasto słynie z kanałów i architektury. Miasto podzielone jest na dziewięć dzielnic. Grand Canal jest najbardziej znanym kanałem Wenecji i jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc miasta.

Piza – najważniejsze i najczęściej odwiedzane miasto uniwersyteckie Włoch. Piazza dei Miracoli jest najbardziej znanym placem tego miasta.

Mantua – to małe miasteczko w regionie Lombardia, miasto to słynie z pięknej architektury, zwłaszcza katedry.

Siena – jest najbardziej popularnym miejscem turystycznym Włoch i jest to jedyne miasto Włoch, które zostało uznane za Światowe Dziedzictwo. Najbardziej godną uwagi cechą tego miasta jest Palazzo Pubblico, który jest najpiękniejszym przykładem architektury gotyckiej.

Mediolan – jest to najludniejsze miasto Włoch i trzecia co do wielkości metropolia w Unii Europejskiej. Mediolan jest finansową stolicą kraju, jest także ważnym ośrodkiem produkcyjnym.

Vicenza – to jedno z najpiękniejszych i najbardziej historycznych miast Włoch, które słynie z kanałów i pałaców. Miasto położone jest u podnóża Alp i słynie z winnic.

Livorno – to małe miasto znajduje się w regionie Toskanii i słynie z plaż i Morza Liguryjskiego.

Wnioski:
Tutaj podzieliliśmy się z Tobą 10 najlepszymi miejscami do odwiedzenia we Włoszech. Jeśli planujesz podróż do Włoch, to są to najlepsze miejsca do odwiedzenia.