6 niezwykłych miejsc dla fanów filmów i seriali – filmowe podróże

6 niezwykłych miejsc dla fanów filmów i seriali – filmowe podróże

Wielu fanów filmów i seriali marzy o odwiedzeniu miejsc, które stały się legendą ze względu na swoją rolę w produkcjach filmowych. Jeśli jesteś jednym z nich, to masz szczęście! Przygotowaliśmy dla Ciebie listę 6 niezwykłych miejsc, które powinny znaleźć się na Twojej liście filmowych podróży. Wyruszaj w te filmowe destynacje i poczuj się jak bohaterowie swoich ulubionych produkcji.

  1. Nowa Zelandia – Łotr 1, Hobbiton i inne filmowe kulisy

Nowa Zelandia to raj dla miłośników filmów i seriali. To właśnie tutaj kręcono takie produkcje jak Łotr 1, czy Hobbiton. Wizyta w tym kraju pozwoli Ci odwiedzić filmowe kulisy i przenieść się do magicznego świata bohaterów. Przejazd po Matamata, gdzie zlokalizowana jest znana chatka Bilba Bagginsa, zapewni Ci niezapomniane chwile. Zobaczysz także wiele innych miejsc, które zostały wykorzystane jako tła do różnych produkcji filmowych.

  1. Chorwacja – Gra o tron w realu

Chorwacja to kraj, który stał się popularny dzięki serialowi Gra o tron. Odwiedzając Dubrownik, będziesz mógł poczuć się jak bohaterowie tej legendarnej produkcji. Mury miasta były tłem dla królewskiej stolicy Westeros, a Fort Lovrijenac stał się Czerwonym Zamkiem. Spacerując po uliczkach i muzeach Dubrownika, możesz poczuć niepowtarzalny klimat i wtopić się w świat Gry o tron.

  1. Wyspa Skye – Piękno i Bestia w Szkocji

Wyspa Skye, znajdująca się w Szkocji, to miejsce, które zachwyciło widzów filmu Piękno i Bestia. Zachowane w tej części kraju dzikie krajobrazy i niesamowite zamki tworzą idealne tło dla tej produkcji. Jeśli marzysz o spacerze po zamkowej sali balowej lub spacerze po rumowiskach zamku, Wyspa Skye jest idealnym miejscem dla Ciebie. Połącz przyjemne z pożytecznym i odwiedź te niezwykłe filmowe miejsca w Szkocji.

  1. Japonia – Miasto produkcji anime

Japonia to kraj, który kojarzy się z produkcjami anime. Osoby zafascynowane tym gatunkiem filmowym powinny postawić na swojej liście podróży wizytę w tym kraju. W Japonii znajdują się liczne muzea i tematyczne parki rozrywki, poświęcone anime. Możesz także odwiedzić studio animacji i zapoznać się z procesem tworzenia tych wyjątkowych filmów. Japonia jest pełna inspirujących miejsc, które pozwolą Ci jeszcze bardziej zakochać się w kulturze anime.

  1. USA – Los Angeles i Universal Studios

Los Angeles to miasto, które jest wprost związane z przemysłem filmowym. To tutaj znajdują się słynne Hollywood i Universal Studios. Odwiedzenie tych miejsc pozwoli Ci wejść na plany produkcji i zobaczyć, jak powstają Twoje ulubione filmy. Dodatkowo, możesz również zwiedzić inne atrakcje związane z Hollywood, takie jak Walk of Fame czy Dolby Theatre. W Los Angeles możesz zostać częścią magii filmu.

  1. Londyn – Świat Harry’ego Pottera

Dla fanów sagi o Harrym Potterze, podróż do Londynu będzie niezwykłym przeżyciem. W tegorocznym miejscu można znaleźć wiele atrakcji związanych z tym światem. Możesz odwiedzić Warner Bros Studio i zobaczyć oryginalne plany filmowe, kostiumy i rekwizyty. Możesz także przejść się po Magicznej Diagon Alley i odwiedzić Platformę 9 ¾ na dworcu King’s Cross. Londyn to miejsce, które ożywa w świecie Harry’ego Pottera.

Podsumowanie:

Jeśli jesteś fanem filmów i seriali, podróżowanie do miejsc, które odegrały rolę w produkcjach, może być niezwykłym przeżyciem. Od Nowej Zelandii, przez Chorwację, Wyspę Skye, Japonię, USA, aż po Londyn – masz wiele możliwości, aby się poczuć jak bohater swojego ulubionego filmu. Nie czekaj, zaplanuj swoją filmową podróż już dzisiaj i odkryj magię tej niezwykłej przygody.