Kambodża Travel Blog

Jest to piękna kraina i stała się jednym z najlepszych miejsc dla podróżników, backpackerów i turystów z całego świata.

Oto główne powody, dla których Kambodża jest najlepszym miejscem do podróżowania po świecie.

Hiking

Jedną z najbardziej niesamowitych rzeczy o Kambodży jest to, że ma ogromną ilość parków narodowych i lasów. Jest to dom dla prawie 40 procent różnorodności biologicznej kraju. Istnieje wiele parków narodowych i lasów w Kambodży. Niektóre z najbardziej popularnych to Mondulkiri, Ratanakiri, Preah Vihear i Phnom Kulen.

Piękna przyroda

Jeśli kochasz naturę i jesteś miłośnikiem przyrody, to z pewnością pokochasz wizytę w Kambodży. Najpiękniejsze miejsca to kompleks świątynny Angkor Wat, świątynia Bayon, Ta Prohm, Poipet i Kratie.

Starożytna historia

Kambodża jest siedzibą Imperium Khmerów, wysoko rozwiniętej cywilizacji, która kwitła od IX do XV wieku.

Dobrze zachowany i nienaruszony klasztor buddyjski jest przykładem stylów architektonicznych imperium Khmerów. Miejsce to było niegdyś stolicą Imperium Khmerów.

Zdrowe powietrze

Powietrze Kambodży jest świeże, czyste i zdrowe. To powód, dla którego jest to najczęściej odwiedzany kraj w Azji Południowo-Wschodniej. W miastach nie ma smogu, a powietrze jest czyste.

Wnioski:

Kambodża jest jednym z najpiękniejszych krajów na świecie. Jeśli jesteś podróżnikiem i miłośnikiem przyrody to zdecydowanie powinieneś odwiedzić Kambodżę. Ma ona wspaniałe połączenie pięknej przyrody i kultury. Możesz również odwiedzić świątynie i cieszyć się starożytną kulturą.