Lubię czytać książki podróżnicze

Czy interesuje Cię podróżowanie i poznawanie otaczającego Cię świata? Czy chcesz iść do nowych miejsc i odwiedzić niektóre słynne atrakcje turystyczne? Jeśli odpowiedziałeś “tak” na te pytania, to jesteś właściwą osobą do czytania niektórych książek podróżniczych.

Oto niektóre z najlepszych książek podróżniczych, które możesz przeczytać, aby odkryć świat wokół ciebie.

1. The Great Railway Bazaar by William Least Heat Moon

Jeśli myślisz o odwiedzeniu Japonii, to możesz przeczytać tę książkę, aby dowiedzieć się o japońskiej kulturze i jak spędzić tam wakacje.

2. Wielka Brytania “Lonely Planet

Jeśli chcesz odwiedzić Wielką Brytanię, to możesz zacząć od tej książki. W tej książce znajdziesz informacje o historii kraju, jego architekturze, zakupach, jedzeniu, festiwalach i wiele więcej.

3. Zaginiony kontynent autorstwa Paula Theroux

Jeśli chcesz dowiedzieć się o kulturze i tradycjach Indii, możesz zacząć od tej książki. Pozwoli Ci ona poznać historię Indii, ich religię, sztukę, kulturę, język, muzykę, festiwale i wiele więcej.

4. The Rough Guide to the Rainforest

Jest to najlepszy przewodnik turystyczny, jeśli chcesz odwiedzić amazońską puszczę i dziką przyrodę. Książka zapewni Ci wszystkie niezbędne informacje na temat historii regionu, flory i fauny, i tak dalej.

5. A Walk in the Woods (Spacer po lesie) autorstwa Billa Brysona

Jest to najlepszy przewodnik po Stanach Zjednoczonych. W tej książce znajdziesz informacje na temat historii, geografii, przyrody, kultury i wiele innych.

6. Gdzie się zatrzymać autorstwa Annabel Karmel

Jest to świetny przewodnik dla podróżników budżetowych. Jeśli myślisz o podróży do Europy, to możesz zacząć od tej książki. Otrzymasz wszystkie niezbędne informacje o najlepszych hotelach, hostelach i najlepszych miejscach na pobyt.

7. Atlas podróży autorstwa Williama Strunk Jr.

Jest to klasyczna książka podróży i dowiesz się o historii, geografii, polityki, gospodarki i wiele więcej krajów.

8. Książka o podróżach autorstwa Toma Stopparda

Jeśli szukasz świetnej lektury, to jest to idealny wybór dla Ciebie. Dowiesz się o historii, geografii, kulturze, polityce i wiele więcej.

9. A Place Apart by John Burdett

Jest to najlepsza książka dla ludzi, którzy szukają miejsca na wakacje. Dowiesz się o historii, kulturze, klimacie, jedzeniu i wiele więcej.

10. Podróże po Grecji George Steiner

Jeśli szukasz świetnej lektury, to możesz zacząć od tej książki. Autor da Ci kompletne informacje o historii, kulturze, religii i wiele więcej.

Wnioski:

Są to jedne z najlepszych książek podróżniczych, które możesz przeczytać, aby odkryć świat. Jeśli chcesz podróżować do jakiegoś nowego miejsca, to powinieneś zacząć od jednej z wyżej wymienionych książek podróżniczych.