Top 12 miejsc na świecie, które musisz odwiedzić

Nie ma miejsca na Ziemi, które nie byłoby wyjątkowe dla każdej osoby, ale jest kilka miejsc, które są tak bardzo wyjątkowe, że musimy podróżować mile, aby do nich dotrzeć. Te miejsca pozostawią cię bez słów i wrócisz do domu z tymi samymi uczuciami. Tak więc, w tym artykule, zamierzamy wymienić 12 najlepszych miejsc na świecie, które musisz odwiedzić.

1. Taj Mahal:

Taj Mahal jest najbardziej popularnym miejscem turystycznym i jednym z siedmiu cudów współczesnego świata. Taj Mahal jest mauzoleum cesarza Mughal Shah Jahan.

2. Angkor Wat:

Jest to najbardziej spektakularny starożytny zabytek Azji Południowo-Wschodniej. Angkor Wat jest największą religijną świątynią hinduistyczną na świecie. Świątynia została zbudowana w XII wieku przez króla Suryavarmana II.

3. Petra:

Jest to najbardziej popularne miejsce wśród osób, które chcą odwiedzić historyczne miejsca. Nazwa miasta to Petra. Znajduje się ono w Jordanii i zostało nazwane przez Times jako Nowe Siedem Cudów Świata.

4. Machu Picchu:

Jest to najbardziej popularne miejsce turystyczne Ameryki Południowej. Nazwa miasta to Machu Picchu. Jest ono położone w Andach w Peru.

5. Stone Henge:

Jest to tajemnicze stanowisko archeologiczne. Uważa się, że Stone Henge zostało zbudowane około 500 roku p.n.e. Jest to miejsce, w którym znajdziesz ogromną kolekcję stojących kamieni.

6. Christ Redeemer:

Christ Redeemer jest najbardziej popularnym miejscem religijnym w Rio de Janeiro. Jest to symbol Rio de Janeiro. Posąg jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Rio.

7. Wielki Mur Chiński:

Mur jest nie tylko największą strukturą stworzoną przez człowieka, ale także najbardziej popularną. Wielki Mur Chiński to seria fortyfikacji, które zostały pierwotnie zbudowane od 4 do 14 wieku naszej ery.

8. Pałac Taj Falaknuma:

Pałac Taj Falaknuma to pałac w Hyderabad w Indiach. Jest to mieszanka architektury islamskiej i architektury indyjskiej.

9. The Colosseum:

Koloseum to starożytny rzymski amfiteatr. Koloseum znajduje się w centrum Rzymu.

10. Borobudur:

Borobudur to świątynia buddyjska w Magelang, Jawa Środkowa, Indonezja. Jest to największa świątynia buddyjska w kraju i trzeci co do wielkości zabytek buddyjski na świecie.

11. Wodospad Niagara:

Jest to najbardziej znany wodospad na świecie. Jest również określany jako Wodospad Dziesięciu Tysięcy Fal.

12. Chrystus Odkupiciel:

Jest to posąg Jezusa, który jest umieszczony na wzgórzu w pobliżu Rio de Janeiro. Posąg jest jednym z najbardziej widocznych w Brazylii.